Rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa

Do diagnostyki i terapii schorzeń kręgosłupa wykorzystujemy w naszym ośrodku badania obrazowe: rezonans magnetyczny (ang. Magnetic Resonance Imaging, MRI) i tomografię komputerową (ang. Computed Tomography, CT).

W celu jak najlepszego zobrazowania struktur kręgosłupa wykorzystujemy przede wszystkim badanie rezonansu magnetycznego – MRI, bez użycia kontrastu.

W szczególnych przypadkach m.in. obecnosci rozrusznika serca, kardiowertera-defibrylatora, neurostymulatora, pooperacyjnych metalowych klipsów na tętniakach, opiłków metalowych w oku oraz jakiegokolwiek metalicznego ciała obcego wykonanie tego typu badania moze okazać się niemożliwe. Wówczas wskazane jest wykonanie tomografii komputerowej – CT, bez użycia kontrastu.

Nasz ośrodek nawiązał współpracę z Centrum Badań Klinicznych w Krakowie, gdzie dostępny jest obecnie najlepszy w Małopolsce sprzęt diagnostyczny. Pacjent diagnozowany i leczony w naszym ośrodku ma możliwość pełnej diagnostyki schorzeń kręgosłupa w jeden dzień. Po wykonaniu badania (zgodnego z naszymi zaleceniami) pacjent otrzymuje płytę CD z badaniem, z którą przyjeżdża bezpośrednio do naszego ośrodka gdzie analizujemy badanie i w przypadku odpowiednich wskazań przeprowadzamy od razu terapię (na naszej stronie można więcej przeczytać o dostępnych u nas inwazyjnych metodach diagnostycznych i terapeutycznych z użyciem mobilnego ramienia C).

Wykaz opłat za diagnostykę obrazową kręgosłupa jest dostępny w zakładce cennik.

W celu umówienia się na badanie rezonansu MRI lub tomografii CT proszę dzwonić pod nr tel  12 341 71 54 lub kontaktować się mailowo  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.