Pokaż #
Rwa kulszowa - choroba czy jej objaw?

Ostry ból poniżej poziomu talii, który promieniuje do kończyn dolnych, swoim zasięgiem obejmuje także pośladek i biodro, dochodzi nawet do stopy, utrudnia codzienne funkcjonowanie i jest wyjątkowo uciążliwy – to objawy ataku tak zwanych „korzonków”. Jest to popularna nazwa rwy kulszowej, jednakże wyżej przytoczona potoczna definicja w niewielkim stopniu określa, czym jest ta bolesna dolegliwość.

Na czym polega dyskopatia?

Silny ból, mrowienie, drętwienie, uczucie zmęczenia w dolnym odcinku pleców– to kilka z objawów schorzenia, jakim jest dyskopatia. Choroba ta dotyczy coraz większej liczby osób, w coraz młodszym wieku. Związane jest to schorzenie z naszym trybem życia, więcej siedzimy, coraz mniej się ruszamy.

Jak wzmocnić mięśnie pleców?

Zdrowy styl życia, czyli dieta połączona z aktywnością fizyczną, to niezwykle pozytywne zjawisko. Rozwinięte mięśnie sprawiają, że jesteśmy mniej podatni na urazy oraz kontuzje, lepiej wyglądamy i jesteśmy bardziej pewni siebie. Jednak istnieje grupa mięśni, którą szczególnie warto rozwijać, nawet jeśli na co dzień nie ćwiczymy. Mowa tutaj o mięśniach pleców, które pracują praktycznie przez cały czas – kiedy stoimy, chodzimy, klęczymy, schylamy się, leżymy albo siedzimy.

Jak dbać o kręgosłup podczas snu?

Kilka godzin zdrowego snu to konieczność dla każdego z nas. Sen pozwala nabrać sił, zregenerować się, odpocząć i odciążyć organizm. Dobry sen jest szczególnie ważny dla kręgosłupa, który w ciągu dnia musi pracować kilkanaście godzin i jest narażony na wiele szkodliwych czynników. Jednak nie zawsze wiemy co robić, aby noc rzeczywiście była czasem relaksu dla całego organizmu.

Jak zapobiegać bólom stawów?

Stawy to ruchome połączenia między kośćmi. Są one szczególnie narażone na uszkodzenia i zużycie, a wyścielająca je chrząstka szklista, może ulegać procesowi zwyrodnienia.

Czym są urazy typu whiplash?

Urazy kręgosłupa to grupa różnego rodzaju schorzeń, które dotyczą jego kolejnych elementów i odcinków. Jednym z nich jest uszkodzenie odcinka szyjnego kręgosłupa typu “smagnięcia biczem”, które po angielsku określa się jako whiplash injury.

Operacja kręgosłupa - czy zawsze pomaga

Bóle i choroby kręgosłupa są bez wątpienia współczesną chorobą cywilizacyjną. Dotyka ona coraz większej liczby osób, zarówno pracujących fizycznie, jak i wykonujących pracę przy biurku lub w długotrwałej pozycji stojącej.

Ból kręgosłupa - choroba cywilizacyjna

Ból kręgosłupa to dolegliwość, z którą boryka się wiele ludzi na całym świecie. Można również powiedzieć, że jest to choroba cywilizacyjna, dotycząca krajów rozwiniętych, szczególnie osób dorosłych, ale także i młodzieży.

Jak długo trwa leczenie bólów kręgosłupa na różnych odcinkach?

Ostatnimi czasy bóle kręgosłupa są jedną z najczęstszych dolegliwości, na którą cierpią zarówno osoby starsze, jak i ludzie młodzi.

Czy dziecko aktywne fizycznie będzie mieć mniejsze problemy z kręgosłupem w przyszłości?

Ból pleców oraz wady postawy to problemy, z którymi coraz częściej zmagają się dzieci i młodzież. Dzieje się tak, ponieważ w okresie szkolnym spędzają oni wiele godzin w ławkach na zajęciach, a następnie przy biurku odrabiając lekcje, przez co są narażeni na ciągłe przyjmowanie pozycji siedzącej.